שלום לך

 

הגדלת חיבור חשמל

הגדלת חיבור החשמל יכול לעשות באמצעות הטלפון, פקס או הגעה למשרדי חברת החשמל שבאזור מגוריכם.

שימוש במכשירי חשמל רבים בו זמנית, המאפיין את אורח החיים המודרני, מצריך הספק חשמל גדול יותר. כדי להגדיל את ההספק ניתן להגביר את הזרם הדירתי הקיים מ-25 אמפר ל-40 אמפר, או להתקין חיבור תלת-פאזי (25*3 אמפר ומעלה).

ביצוע הגדלת החיבור לרשת החשמל

ביצוע הגדלת החיבור (עד גודל 25*3 אמפר) ייעשה בתוך 30 ימי עבודה ממועד התשלום. עבודות ההגדלה נעשות בתשתית החיצונית. כיוון שחברת החשמל אינה מעורבת בעבודות חשמל שנעשות בתוך הדירה או הבית, יהיה עליכם להזמין חשמלאי מורשה מטעמכם כדי שיתאים את מתקן החשמל הפרטי לגודל החיבור שהזמנתם (החלפת נתיכים, החלפת חוטי חשמל לחוטים עבים יותר, בדיקת תקינות הארקה, מפסק מגן נגד התחשמלות וכדומה(.
 
לאחר שחברת החשמל סיימה את עבודתה, והחשמלאי מטעמכם סיים את עבודתו, יהיה עליכם להזמין את חברת החשמל כדי שתבדוק את תקינותה של מערכת החשמל החדשה. 
 
 

כיצד להזמין הגדלת חיבור?

את הגדלת החיבור תוכלו להזמין:
 
·         באמצעות הטלפון - בשירות 103
·         בפקס
·         במשרדי חברת החשמל שבאזור מגוריכם
 
התשלום עבור ההגדלה אינו כולל את עלות בדיקת המתקן הפרטי (תוזמן בנפרד) ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי.
 
שימו לב, אם תחזרו בכם ותבטלו את הזמנת החיבור חמישה ימים ואילך ממועד תשלום המקדמה, לא תוחזר לכם המקדמה ששילמתם.
 
 

מי יכול להזמין הגדלת חיבור לרשת החשמל

 
לקוח ביתי הרוכש דירה בבית משותף/פרטי מקבלן
 
על לקוח ביתי הרוכש דירה בבית משותף/פרטי מקבלן ורוצה להגדיל את החיבור שהוזמן על ידי הקבלן, לפנות בעצמו לחברת החשמל. חברת החשמל תאתר את הזמנת הקבלן ותוסיף אליה את בקשתו.  במעמד הבקשה תבדוק חברת החשמל את תזמון הבקשה ביחס לעבודות שמתבצעות בבניין:
·         אם הבקשה הוגשה לפני שעבודות החיבור לבניין הסתיימו – יידרש הלקוח להוסיף, על חשבונו, סכום התלוי בפרטי ההזמנה, ויחסוך חלק מעלות הגדלת החיבור ואת עלות בדיקת המתקן
·         אם הבקשה הוגשה אחרי שהסתיימו העבודות אך לפני בדיקת המתקן – יידרש הלקוח לשלם עבור הגדלת חיבור רגילה ויחסוך את התשלום עבור הבדיקה
·         אם הבקשה הוגשה אחרי ביצוע חיבורים ובדיקת המתקן – יידרש הלקוח לשלם על הגדלה רגילה כולל בדיקה
 
 
לקוח ביתי המתגורר בבית משותף/ לקוח ביתי המתגורר בבית פרטי
 
לקוח ביתי המתגורר בבית משותף/פרטי יכול להזמין הגדלת חיבור בכל עת, לשם חסכון בעלויות מומלץ ללקוח להתאים את מערכת החשמל בביתו לצרכיו מראש. אם ירצה לערוך שינויים בחיבור לאחר שעבודות החיבור ובדיקת המתקן התבצעו, יהיה עליו לשלם על הגדלה רגילה, כולל בדיקה. 
ניתן לחסוך עלויות בהזמנה משותפת של כמה דיירים המתגוררים באותו בניין. 
 
 
 

הגדלת החיבור עקב תוספת בניה או שיפוץ

אם אתם עומדים לשפץ, להוסיף או לערוך שינויי בנייה בביתכם או בדירתכם, המחייבים שינוי בחיבור החשמל הקיים, עליכם לעבור את התהליך המקובל לאספקת החשמל לבניין כמפורט במדריך חיבור לרשת החשמל.
 
שימו לב, במועד הגשת הבקשה יהיה עליכם לדווח לחברת החשמל אם הגדלת החיבור קשורה בתוספת בנייה שבצעתם, ויהיה עליכם להצטייד בהיתר בנייה מתאים. בהתאם להוראות התכנון והבנייה מחויבת חברת החשמל לראות היתר בנייה בכל אתר בו התבצעו תוספות והרחבות ובלעדיו לא תוכל להגדיל את החיבור.
 
אם אתם עומדים לשפץ, להוסיף או לערוך שינויי בנייה אחרים בביתכם או בדירתכם, שאינם מחייבים את שינוי חיבור החשמל הקיים, עליכם להיעזר בחשמלאי מורשה לביצוע העבודות במערכת החשמל הפנימית.

 

​ ​​